Izvor: B92, 24.Jan.2020, 04:32

Švarcman "počistio" Lajovića

Švarcman počistio Lajovića

Dušan Lajović, srpski teniser, ispao je sa Australijan opena posle poraza u trećem kolu.
Od Lajovića je bolji bio Argentinac Dijego Švarcman sa 6:2, 6:3, 7:6(7) posle dva časa i 15 minuta igre.
Lajović nije uspeo da prenese sjajnu igru sa ATP kupa i prva dva kola i u ovaj meč, pa je pretrpeo poraz od izuzetno motivisanog rivala.
Prvi set je počeo veoma mirno, a prvi je do prilike došao Lajović. Nije je propustio, Švarcman je poveo sa 3:2, a onda se sve "raspalo" u igri srpskog tenisera.
Švarcman je osvojio četiri gema u nizu, a onda početkom drugog seta napravio novi brejk i poveo sa 4:1.