Izvor: Beta, 07.Maj.2010, 19:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Srpski tenis ide u pravom smeru
BEOGRAD, 7. maja 2010. (Beta) - Promoter Otvorenog prvenstva Srbije u
tenisu, Rus Marat Safin rekao je u petak da je taj turnir odlično
organizovan i da u budućnosti želi da unapredi saradnju sa porodicom
Djoković.
Safin je u četvrtak doputovao u Beograd, a u petak je zajedno sa
direktorom turnira Goranom Djokovićem održao konferenciju za medije.
"Mislim da možemo da uradimo mnogo. Da uradimo nešto zajedno za
srpski i ruski tenis. Želimo da u budućnosti ovaj sport bude
uspešan u obe zemlje. Za sada sve ide u pravom smeru i mi želimo
dugotrajnu saradnju sa kompanijom Femili sport", rekao je Safin koji
je prošle godine završio igračku karijeru.
Safin je u novembru prošle godine završio igračku karijeru, tokom
koje je osvojio dva gren slem turnira. Nakon povlačenja odlučio je
da počne karijeru u Olimpijskom komitetu Rusije. "Sada sam pomoćnik
u komitetu, a pokušavam da dobijem poziciju potpredsednika. Takodje
sam i potpredsednik ruske teniske federacije. Drugačije je otkad ne
igram. Podjednako je teško kao kada igraš tenis, samo što ne moram
da se znojim već da razmisljam", rekao je Safin uz osmeh.















