Srbija i dalje u drugom šeširu

Izvor: RTS, 21.Sep.2009, 17:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srbija i dalje u drugom šeširu

Teniska reprezentacija Srbije nalazi se na 13. mestu liste najboljih selekcija sveta, koju je objavila Međunarodna teniska federacija, i neće biti među nosiocima prilikom izvlačenja parova prvog kola Svetske grupe Dejvis kupa.

U odnosu na prethodnu listu, naš tim je nazadovao jedno mesto, pa će se na žrebu, koji će biti održan u Ženevi 23. septembra u 11,30 časova, naći u drugom šeširu.

Nosioci će biti prvih osam reprezentacija sveta Španija, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Češka, SAD, Rusija, Argentina, Hrvatska, Izrael i Nemačka, a pored Srbije, u drugom šeširu će biti još Švedska, Francuska, Indija, Švajcarska, Belgija, Ekvador i Čile.

Reprezentacija Srbije je prethodne dve godine igrala u Svetskoj grupi, ali nije uspevala da prođe prvo kolo. Prošle godine žrebom je bilo odlučeno da gostujemo protiv tada prvih nosilaca Rusa, a ove godine smo gostovali Špancima, koji su bili na prvoj poziciji.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.