Izvor: Piplmetar.rs, 12.Maj.2024, 12:30

Srbi blistaju u Rimu

Autor: Aleksandar Obrenović

subota 11.05.2024.

12:55

Izvor: Sportske.net


Hamad Međedović je uspeo da se plasira u treće kolo turnira u Rimu pošto je danas savladao 30. nosioca Alehandra Davidovič-Fokinu >> Pročitaj celu vest na sajtu Piplmetar.rs << rezultatom 7:6 (4) i 6:4!
Nije tako dobro Međedović ušao u meč, Davidovič-Fokina je bio bolji rival na startu, a srpski teniser nije prikazivao igru iz prethodnog meča kada je izbacio Popirina. 
Čekali smo da zaigra onako kako zna mladi Međedović i konačno smo dočekali, nekako je visio brejk i konačno je dočekan za 4:4, da bi u narednom Međedović prešao prvi put u vođstvo. 
Ušli smo u taj brejk, tamo Međedović psihološki izuzetno stabilan, pogađao je kada je bilo najpotrebnije za razliku od svog rivala i poveo je sa 1:0. 
Imao je veću psihološku prednost, odmah napravio brejk, ali je usledio slabiji gem na njegov servis i Fokina je izjednačio. 
Bez brejka u narednim gemovima, ali je Hamad više pretio i u devetom gemu je imao dve brejk lopte koje nije iskoristio. Ipak, jeste treću nakon fantastičnog bekhenda za 5:4, servirao je u narednom gemu za plasman u treće kolo. Nije servis funkcionisao najbolje, ali je naš teniser uspeo da to nadoknadi i da slavi jednu od najvećih pobeda u karijeri do sada. 
Medvedev ili Drejper su mu protivnici u narednom, trećem kolu. Inače, on je treći teniser iz Srbije koji je u najbolja 32 tenisera u Rimu, posle Novaka i Kec

Opširnije
Izvor: Sportske NET

Nastavak na Piplmetar.rs...



Povezane vesti

Hit

Izvor: Piplmetar.rs, 12.Maj.2024

Home Najnovije Hit – Novak sa kacigom delio autograme! . Autor: Aleksandar Obrenović . . ...

Nastavak na Piplmetar.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Piplmetar.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Piplmetar.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.