Sportska budućnost Srbije - Ivana Jorović, teniserka

Izvor: RTS, 10.Okt.2014, 08:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sportska budućnost Srbije - Ivana Jorović, teniserka

Ivana Jorović imala je sedam godina kada je u svom rodnom Čačku načinila prve teniske korake. Za to je zaslužan njen deda, teniski trener, koji je prvi primetio da njegova unuka ima dara za ovaj sport.

Od tih prvih koraka prošlo je deset godina u kojima je Ivana bila finalistkinja prestižnog turnira Oranž boul, osvojila četiri titule Međunarodne teniske federacije u singlu, kao reprezentativka Srbije do 14 godina postala prvakinja sveta, a ovog leta, kao >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << član juniorske reprezentacije osvojila je i šampionat Evrope.



U 2014.-oj na otvorenom prvenstvu Australije igrala je u finalu dublova, a na drugom grend slemu sezone, na Rolan Garosu finale u singlu. Posle tog uspeha postala je najbolja juniorka sveta.

Autor emisije: Bojana Šumonja

Reditelj: Predrag Sinđelić
Pogledaj vesti o: Tenis

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.