Sport uživo: Ser Aleks želi Lamparda

Izvor: RTS, 08.Jan.2013, 12:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sport uživo: Ser Aleks želi Lamparda

Frenk Lampard neće produžiti ugovor sa "plavcima" na kraju sezone, ser Aleks spremno čeka veterana. Berluskoni: Baloteli je trula jabuka, ne treba nam u Milanu. Rud van Nistelroj kao Kralj Baltazar. Jong Tae Se "miri" Južnu i Severnu Koreju. Kanavaro: Juventus će odbraniti titulu!

17.26 - Bez pomoći nikada ne biste pogodili ko je na slici. Reč je o Rudu van Nistelroju, koji je bio deo tradicionalnog događaja u Marbelji. Holanđanin je prerušen u Kralja Baltazara, jednog >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << od "trojice mudraca", koji svake godine dele poklone deci, u okviru božićnih praznika.

16.49 - Borusija iz Dortmunda rešila je da prekine agoniju Nurija Šahina u Liverpulu i ponudi mu mogućnost da ponovo zaigra u Bundesligi. Fudbaler Reala, na pozajmici na Enfildu, nije oduševio Brendana Rodžersa, pa Liverpul želi da se reši plate koju Šahin prima. Dortmund želi Šahina u svom veznom redu, odakle je i Šahin otišao u Real Madrid.

16.43 - Tajsonov san postaje java. Delovalo je da je na korak od Čelsija, ali se, prema poslednjim informacijama, vratio u Brazil razočaran što Čelsi ne može da se dogovori sa Metalistom oko cene. Brazilac je bio u Londonu, njegova radna dozvola nije problem, gledao je Čelsi, a "plavci" su ga ubeđivali da neće biti problema oko njegovog dolaska. Ipak, izgleda da Roman Abramovič neće da da 11 miliona funti, koliko traži ukrajinski Metalist.

16.31 - Totenhem pod hitno mora da pronađe pojačanje u napadu. Džermejn Defo je prvi izbor Andrea Viljaša Boaša, a kada Emanuel Adebajor ode na Afrički kup nacija, postaće i jedini. Adebajor je rešio da ponovo zaigra za Togo, pa će Viljaš Boaš morati da pronaće zamenu. Mediji na Ostrvu spekulišu da će to b iti Leandro Damjao, fudbaler Internacionala, koji je već duže vreme na meti Totenhema.

15.00 - Predsednik fudbalskog kluba Barselona Sandro Rosel rekao je danas da Arsenal može da zaboravi na napadača Davida Vilju, jer španski reprezentativac nije na prodaju. "Vilja nas neće napustiti u januarskom prelznom roku, on je naš i potreban nam je, jer ima još dosta da se igra do kraja", rekao je Rosel za španske medije. Prošle nedelje pojavila se informacija da Vilja želi da napusti Barselonu i da je menadžer londonskog kluba Arsen Venger spreman da ponudi 17 miliona evra za najboljeg strelca u istoriji španske reprezentacije.

13.50 - Legenda brazilskog i svetskog fudbala Pele dobiće statuu na renoviranoj Marakani, koja će otvoriti kapije u aprilu za Kup konfederacija, preneli su danas brazilski mediji. Statua koja će biti u prirodnoj veličini, visine 1,84 metara, inspirisana je proslavom gola velikog fudbalskog majstora na utakmici sa Čehoslovačkom u grupnoj fazi Svetkskog prvenstva 1970. godine, završenoj pobedom "karioka" od 4:1.

13.45 - Fudbalski klub Bajern kaznio je danas prvotimce Bastijana Švajnštajgera i Tonija Krosa, jer su tokom treninga na zimskom kampu u Kataru nosili pogrešne čarape. Cela ekipa Bajerna pojavila se u crnim čarapama, osim Švajnštajgera i Krosa, koji su mislili da je trebalo da obuku bele.

13.40 - Engleski premijerligaš Kvins Park Rendžers saopštio je danas da je raskinuo ugovor sa veznim fudbalerom Kironom Dajerom. "Želim da se zahvalim Kironu na svemu što je uradio za klub. On nije bio u mojim planovima i mislim da još ima nekome šta da ponudi. Želim mu sve najbolje, siguran sam da će naći novi klub", rekao je trener "rendžera" Hari Rednap za klupski sajt.

13.20 - Kada smo već kod evrogolova, Niko Haitan iz Benfike istakao kandidaturu za najlepši pogodak 2013. godine. Na meču protiv Eštorila, Haitan postigao vodeći pogodak za goste, koji su na kraju slavili sa 3:1.

13.00 - Osim najboljih igrača i trenera, Fifa izabrala i najlepši pogodak za 2012. godinu. Miroslav Štoh, igrač Fenerbahčea, na utakmici protiv Genčlerbirligija postigao spektakularan gol. Uživajte...

11.25 - Srpski teniser Nenad Zimonjić i Šveđanin Robert Lindštet eliminisani su već na startu ATP turnira u Sidneju u konkurenciji parova pošto su jutros izgubili od Francuza Žilijena Benetoa i Mikaela Ljodre sa 7-6 (7-3), 6-3. Ukupni nagradni fond u Sidneju iznosi dva miliona i 235.260 dolara.

11.00 - Fudbaler iz Severne Koreje Jong Tae Se rekao je danas da se nada da će njegov prelazak u ekipu Suvona iz Južne Koreje popraviti odnose između te dve države. On je istakao da na terenu želi da deluje kao ambasador obe zemlje. Jong je u južnokorejski klub prešao iz nemačkog Kelna za 300.000 evra i tako postao najpoznatiji fudbaler iz Severne Koreje koji nastupa u susednoj zemlji. Pored njega, u Južnoj Koreji nastupaju još trojica fudbalera iz Severne Koreje.

10.35 - Najbolji fudbaler sveta, Argentinac Lionel Mesi rekao je danas da će o brojnim individualnim nagradama uživati tek kada završi igračku karijeru. "Naravno da sam veoma srećan zbog osvajanja Zlatne lopte, pogotovo što je četvrta uzastopna. Potrudiću se da pronađem mesta za nju na polici u sobi sa trofejima kod kuće. Ipak, nemam vremena sada da stanem i uživam u njima, jer moram da razmišljam o utakmicama koje dolaze", rekao je Mesi španskim medijima.

10.30 - Predsednik italijanskog fudbalskog kluba Milan Silvio Berluskoni rekao je danas da rosoneri u zimskom prelaznom roku neće dovesti Marija Balotelija i opisao napadača Mančester sitija kao "trulu jabuku". "Njegovo ime mi nikada nije ni palo na pamet. On je trula jabuka i može loše da utiče na ekipu gde god da ode, pa čak i u Milanu", rekao je Berslukoni italijanskim medijima.

10.15 - Bivši fudbalski reprezentativac Italije Fabio Kanavaro ocenio je danas da će njegov nekadašnji klub Juventus najverovatnije odbraniti titulu prvaka Italije. "Radi se o ekipi koja je psihički veoma jaka i ne verujem da će poslednji poraz od Sampdorije ostaviti posledice. Juventus je, bez dileme, najjači tim u ligi. Ove sezone već su pokazali da imaju kontinuitet i da su gladni uspeha. Doduše, sada im je teže bez Đorđa Kjelinija, ali vratiće se Juventus na pobednički put", rekao je Kanavaro italijanskim medijima.

10.00 - Fudbaler Čelsija Frenk Lampard spreman je da posle 12 godina napusti klub i karijeru nastavi u Mančester junajtedu, prenose danas engleski mediji. Lampardu ugovor ističe na leto, a prema poslednjim informacijama uprava evropskog šampiona na čelu sa Romanom Abramovičem definitivno mu neće ponuditi nastavak saradnje. Sa druge strane, menadžer Junajteda Aleks Ferguson veruje da 34-godišnji veteran i dalje može da igra na najvišem nivou i spreman je da mu ponudi jednogodišnji ugovor.
Pogledaj vesti o: Nenad Zimonjić

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Zimonjić i Lindštet eliminisani

Izvor: Sportski Žurnal, 08.Jan.2013

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Šveđanin Robert Lindštet eliminisani su već na startu ATP turnira u Sidneju u konkurenciji parova pošto su izgubili od Francuza Žulijena Benetoa i Mikaela Ljodre sa 7:6 (7:3), 6:3. Ukupni nagradni fond u Sidneju iznosi dva miliona i 235.260 dolara..

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.