Serena trijumfovala u Rimu

Izvor: RTS, 17.Maj.2016, 06:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Serena trijumfovala u Rimu

Američka teniserka Serena Vilijams osvojila je turnir u Rimu, pošto je u finalu pobedila sunarodnicu Medison Kiz u dva seta 7:6 (5) i 6:3.

Vilijamsova je tako trijumfovala četvrti put u Rimu, a osvojila je svoju 70. titulu u karijeri, prvu posle devet meseci.
Medison Kiz je dobro počela meč, napravila je brejk odmah na početku, ali >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je Vilijamsova istom merom uspela da uzvrati u šestom gemu, a potom je taj period igre odlučen u taj-brejku, koji je pripao prvoj teniserki sveta sa 7:5.
Serena je dobro počela drugi set, povela je s 3:0, uz dva brejka prednosti, pa je već tada praktično rešila meč, iako je 21-godišnja Kizova smanjila zaostatak na 3:2, Vilijamsova je novim brejkom u sedmom gemu stekla nedostižnu prednost.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.