Izvor: B92, 28.Jan.2015, 10:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Serena: Htela sam i nisam Venus
Najbolja teniserka sveta Serena Vilijams rekla je da je zadovoljna plasmanom u polufinale Australijan Opena, pobedom nad Dominikom Cibulkovom.
Vilijamsova je protiv Cibulkove slavila sa 6:2, 6:2, i tako osigurala duel sa sunarodnicom Medison Kiz, koja je bila bolja od starije od sestara Vilijams Venus sa 6:3, 4:6, 6:4.
“Osećam da sam igrala dobro. Znama sam da moram, zato što je ona toliko samouverena na terenu, imala je nekoliko dobrih mečeva”, rekla je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Vilijamsova.
Na pitanje da li oseća olakšanje što se neće za finale boriti sa starijom sestrom, Serena je rekla:
“Ne znam. Uvek navijam za Venus. U isto vreme, teško je igrati protiv nje. Pobedila me je kada smo poslednji put igrale i bio je to veoma dug meč. Ne mogu da kažem da osećam olakšanje, pošto Medison igra odlično i ima sjajan fohend. Mnogo je napredovala i sigurno me čeka težak meč”.
Serena je takođe istakla da joj je drago što će jedna američka teniserka sigurno igrati u finalu.
“Medison igra odlično. Rekla sam joj da sam srećna zbog nje. Lepo je videti još jednu Amerikanku, Afroamerikanku da igra toliko dobro i da je prošla u polufinale. U svakom slučaju, jedna Amerikanka će biti u finalu, što je sjajno. To je odlična vest i za mene i Venus jer znamo da konačno postoje druge američke teniserke koje igraju dobro i sve bolje, a usput pokazuju da žele da budu najbolje na svetu”, naglasila je američka teniserka.



