Sederling ne igra protiv Srbije

Izvor: RTS, 09.Jun.2011, 22:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sederling ne igra protiv Srbije

Sederlig se privremeno povukao iz reprezentacije Švedske i neće igrati u Dejvis Kupu protiv selekcije Srbije. Selektor Enkvist priznao da su Šveđanima sada šanse za pobedu znatno umanjene.

Najbolje rangirani švedski teniser Robin Sederling rekao je danas da neće igrati za svoju reprezentaciju u meču protiv Srbije, u četvrtfinalu Svetske grupe Dejvis kupa. Sederlingu smeta "gust" kalendar takmičenja >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << i zbog toga je bio primoran da otkaže jedan turnir, pa je izbor pao na Dejvis kup.

"Zbog problema sa stopalom i premora, fizičkog i psihičkog, neću biti u mogućnosti da učestvujem u tom duelu", izjavio je Sederling.

Selektor Švedske Tomas Enkvist rekao je da mu je žao zbog Sederlingove odluke, koja, prema njegovim rečima, znatno umanjuje šanse ekipe protiv Srbije.

Reprezentacije Švedske će od 8. do 10. jula u Halmštadu dočekati branioca titule u Dejvis kupu selekciju Srbije.
Pogledaj vesti o: Tenis

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.