Izvor: B92, 04.Feb.2009, 21:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Šarapova ne igra u Parizu
Ruska teniserka Marija Šarapova povukla se sa turnira u Parzu naredne sedmice jer nije uspela potpuno da se oporavi od povrede ramena.
Tu informaciju saopštili su organizatori takmičenja u sredu. "Potvrđujem da ona (Šarapova) neće učestvovati na turniru, kao ni u Dubaiju 16. februara", izjavila je portparolka turnira u prestonici Francuske.
Ruskinja ne igra zbog povrede ramena još od avgusta i zato nije branila titulu na Australijen openu i >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pala je na 17. mesto na WTA listi. Šarapova je u karijeri osvojila 19 trofeja, od toga tri na Gren slem turnirima, a zaradila je više od 12 miliona dolara.
Turnir u Parizu igra se za nagradni fond od 700 hiljada dolara. Prošle sezone trijumfovala je Ana Čakvetadze, koja je u finalu dobila Agneš Savaj sa 2:1 u setovima.
Ove sezone prvi nosilac biće Amerikanka Serena Vilijams, a učestvovaće i Jelena Dementijeva.
Pogledaj vesti o: Tenis























