Izvor: RTS, 05.Okt.2020, 15:52
Rubljov i Cicipas u četvrtfinalu "Kupa musketara"
Rus Andrej Rubljov savladao Martona Fučoviča sa 3:1 i plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa, gde će igrati protiv Stefanosa Cicipasa. Grk u tri seta bolji od Grigora Dimitrova.
Rubljov je do četvrtfinala francuskog grend slema došao posle preokreta, pošto je Fučovič osvojio prvi set posle taj-brejka.
Mađar je igrao odlično, ali je Rubljov opravdao ulogu favoritu i posle velike borbe osvojio naredna tri seta – 7:5, 6:4, 7:6. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
Meč je trajao gotovo četiri časa.
Ruski teniser će u četvrtfinalu igrati protiv Stefanosa Cicipasa, koji je u tri seta savladao Grigora Dimitrova sa 6:3, 7:6, 6:2.
Grk je lako došao do vođstva od 1:0, dok je u drugom setu uspeo da sačuva dve set-lopte i rezultatom 11:9 povede sa 2:0.
Iskusni Bugarin nije imao snage da se vrati u trećem setu, pa će se Cicipas boriti za plasman u polufinale Rolan Garosa.
Pogledaj vesti o: Tenis
Cicipas i Rubljov u četvrtfinalu Rolan Garosa
Izvor: NoviMagazin.rs, 05.Okt.2020
Grčki teniser Stefanos Cicipas i Rus Andrej Rubljov plasirali su se danas u četvrtfinale Otvorenog prvenstva Francuske...Cicipas, šesti teniser sveta, pobedio je Bugarina Grigora Dimitrova sa 6:3, 7:6(9), 6:2 posle dva i po sata igre za svoje prvo četvrtfinale na Rolan Garosu...Grk je zabeležio...







