Izvor: B92, 10.Maj.2014, 17:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rim: Lajović se bliži glavnom žrebu
Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u poslednji krug kvalifikacija za turnir u Rimu pobedom nad Aleksandrom Bogomolovim rezultatom 2:0.
Lajović će se u borbi za mesto u glavnom žrebu sastati sa pobednikom duela između Pabla Karenja Buste i Mihaela Berera.
Reprezentativac Srbije je uspeo već u prvom gemu prvog seta da ostvari brejk, što je bio put ka lakom osvajanju prvog perioda meča (6:2), da bi na isti način startovao i drugi set koji je rešio u svoju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << korist sa 6:1.
Lajović je u prvom gemu stigao do dve brejk šanse, iskoristio je drugu i to mu je dalo vetar u leđa da osvoji četiri uzastopna gema. Protivniku je u prvom setu dozvolio osvanjanje dva gema, a u osmom je realizovao prvu set loptu.
Bogomolov je ponovo izgubio gem na svoj servis na početku seta, a od trećeg gema nije osvojio nijedan do kraja, vezao je Lajović po dva uspešna gema pri svom, kao i pri početnom servisu protivnika i u sedmom gemu iskoristio prvu meč loptu.
Pogledaj vesti o: Tenis








