Izvor: B92, 02.Avg.2009, 20:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Prvenac Duševine u Istanbulu
Ruska teniserka Vera Duševina osvojila je prvu WTA titulu u karijeri trijumfom na Istanbul Kupu, posle pobede nad Čehinjom Lusi Hradeckom od 2:0 - 6:0, 6:1.
Do sada najbolji rezultat u karijeri Duševina je ostvarila prošle godine, kada je stigla do finala turnira u Stokholmu. Ruskinja je bila postavljena za petog nosioca, a Hradecku je pobedila za samo 41 minut. Hradecka nije imala nijednu priliku za brejk, dok >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je Duševina od sedam iskoristila pet brejk šansi.
Koliko je Duševina bila ubedljiva govori i podatak da je njena protivnica danas osvojila samo 16 poena, dok je Ruskinja osvojila 51 poen.
Prvi i drugi nosioci na turniru Vera Zvonarjova i Peti Šnider eliminisane su sa turnira u prvom kolu.







