Poraz Tipsarevića na startu Atlante

Izvor: B92, 21.Jul.2010, 10:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poraz Tipsarevića na startu Atlante

Srpski teniser Janko Tipsarević poražen je u prvom kolu turnira iz serije ATP 250 koji se ove nedelje igra u Atlanti.

On je izgubio od Kevina Andersona iz Južne Afrike sa 2:0 - po setovima 6:3, 7:5. Srpski igrač je u Džordžiji bio postavljen za petog nosioca.

Belgijanac Ksavijer Malis plasirao se u drugo kolo pobedom nad Rajanom Svitingom sa 7:6, 6:3. Poslednji put kada je događaj održan u Atlanta sportskom klubu 2001. godine, Malis je izgubio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << finale od Endija Rodika.

Amerikanci Tejlor Dent, Donald Jang i Robi Đinepri plasirali su se takođe u drugo kolo, dok će Žil Miler iz Luksemburga igrati meč drugog kola protiv drugog nosioca Džona Iznera, pošto je savladao Mihala Pržisnog iz Poljske sa 6:4, 4:6, 7:6.

Đinepri je dobio Nika Lindala iz Australije sa 7:6, 6:2 i u drugom kolu igraće protiv šestog nosioca Mardija Fiša. Dent je i pored 13 duplih servis grešaka pobedio Džejmsa Blejka sa 6:3, 3:6, 6:4, pa će se u narednom kolu sastati sa Argentincem Orasiom Zebaljosom. Jang, koji će se sastati sa Andersonom, dobio je Izraelca Dudija Selu sa 7:5, 6:0.

U drugom kolu prvi nosilac Endi Rodik igra protiv Radživa Rama, dok će se Lejton Hjuit sastati sa Lukašom Lackom iz Slovačke.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.