PROTRLJAJTE DOBRO OČI: Albanci GLASALI za Noleta! Đoković dobio ULICU!

Izvor: SrbijaDanas.com, 21.Mar.2021, 15:33

PROTRLJAJTE DOBRO OČI: Albanci GLASALI za Noleta! Đoković dobio ULICU!

Velika čast za prvog tenisera sveta.

U opštini Klokot, na ulazu u selo Grnčar, jedna ulica nosi ime po najboljem teniseru sveta Novaku Đokoviću!

Na samo četiri boda od Atletika je stigla Barselona i u trci za titulom Kataloncima je večerašnje (21.00) gostovanje Sosijedadu izuzetno važno. Domaćin je odličan ove sezone, a kvota na dvojku je 1,98, dok je kombinazzija 2&3+ 2,60. Pogledajte >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << sve kvote kladionice MOZZART za Sosijedad - Barselonu.

Još pre šest godina (2015.) tablu sa nazivom Novaka Đokovića su meštani postavili na ulazu u selo Grnčar, a bila je samo odraz ljubavi prema prvom igraču na ATP listi. Sada je ta odluka ozvaničena glasanjem nadležnih.

Meštani su podneli zahtev skupštini opštine da usvoji njihov predlog, a tu ideju su podržali i opštinska komisija, kao i albanski odbornici.

- Sama komisija je bila multietnička, bili su tu i albanski odbornici i albanski predstavnici sela, tako da su oni na terenu odradili posao sa građanima, identifikovali nazive ulica na teritoriji opštine. Tačno 72 naslova je bilo i takvi naslovi jednoglasnim usvajanjem dobili su jednu finalnu odluku - otkrio je Dragiša Kojić iz opštine Klokot za "Glas javnosti".

Another street in Serbia has his name. @DjokerNole ❤️ #NoleFam pic.twitter.com/6T6lks5Yqr

— #AlwaysProudOfNovak (@Slavica_NoleFam) March 17, 2021

Opštinu Klokot, formiranu po "Zakonu o administrativnim granicama" koji je proglasila skupština tzv. Republike Kosovo - Vlada Republike Srbije ne priznaje, već tu teritoriju smatra delom opštine Vitina, kako se to i navodi o Zakonu o teritorijalnoj organizaciji Republike Srbije iz 2007. godine.

U Klokotu, koji obuhvata i Vrbovac, Grnčar i Mogilu, prema popisu iz 2011. godine živi 53 odsto stanovnika albanskog, a 46 odst srpskog porekla.

Nastavak na SrbijaDanas.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.