Izvor: Radio Dunav, 14.Jan.2016, 12:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

POKRET DOSTA JE BILO-SAŠA RADULOVIĆ PROTIV IZMENA ZAKONA O POLJOPRIVREDNOM ZEMLJIŠTU

Pokret Dosta je bilo-Saša Radulović saopštio je danas da je usvajanjem izmene Zakona o poljoprivrednom zemljištu, stranim investitorima i velikim poljoprivrednim korporacijama omogućeno da uzmu 30 % najboljeg poljoprivrednog zemljišta u Srbiji i to bez licitacije.
Kako ističu u svom saopštenju„Kod nas vlast već više od 10 godina pretvara Srbiju u zemlju, jeftine radne snage, pa izgleda da više ne umemo ni svinje da gajimo već su nam potrebni strani investitori da nam to pokažu, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Dunav << te dovode Tenis koji treba da dobije 15 hiljada hektara najbolje zemlje, da za minimalce zaposli naše ljude i još dobije subvenciju od države po radnom mestu.Šta bi mogli da urade mali poljoprivrednici ukoliko bi dobili takve uslove? pitaju se u ovom Pokretu.
U saopštenju se navodi da se ovim zakonom pogoduje velikim, stranim kompanijama a ne domaćim poljprivrednicima..”Da podsetimo,odlukom Vlade Republike Srbije, domaći poljoprivrednici su u opštini Apatin, zakupili zemljište na jednu godinu i to licitacijom, dok su Arapi ( Al Ravafed) neposrednom pogodbom dobili zemlju na 20 godina, a iz čega se jasno da zaključiti da prioriteti ove vlade nisu domaći poljoprivrednici već strane kompanije i velike korporacije”, kaže se u saopštenju.
Izvor:Dosta je bilo-Saša Radulović
Opštinski odbor Apatin
Pogledaj vesti o: Tenis

Nastavak na Radio Dunav...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Dunav. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Dunav. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.