Izvor: B92, 04.Sep.2021, 05:19
Ože-Aljasim "slomio" Španca u petom setu
Kanadski teniser Feliks Ože-Aljasim plasirao se u osminu finala US Opena.
Ože-Aljasim je posle pet odigranih setova savladao Roberta Bautistu Aguta iz Španije.
Po setovima bilo je 6:3, 6:4, 4:6, 3:6, 6:3.
Kanađanin je veoma lako osvojio prva dva seta.
U prvom je brejk napravio u četvrtom gemu i došao do 4:1, a do kraja seta je održavao prednost brejka i lako ga osvojio.
Brejk u drugom setu napravio je pri rezultatu 4:4 i >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << odservirao u sledećem gemu za potvrdu brejka i osvajanje seta.
Zatim se situacija okrenula. Ože-Aljasim je imao 2:1 u trećem setu i prednost brejk, ali je Bautista Agut odmah uzvratio, a zatim napravio još jedan brejk, koji mu je doneo osvajanje trećeg seta.
Četvrti je veoma lako dobio i otišlo se u peti set.
Tamo je odmah na startu Ože-Aljasim napravio brejk, koji je održao do kraja meča i slavio.
Naredni protivnik biće mu bolji iz meča Rubljov – Tijafo.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Pogledaj vesti o: Tenis










