Izvor: Mondo, 25.Jan.2019, 15:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Novače, bio si previše dobar"
Luka Puj i preko društvenih mreža uputio čestitku najboljem teniseru sveta.
Luka Puj došao je na Australijan open kao 31. teniser sveta, sumnjajući u sopstvene mogućnosti posle četiri uzastopna poraza u zvaničnim mečevima, što turnirskim, što u Dejvis kupu.
Nanizao je u Melburnu pet pobeda, eliminisao favorite Ćorića i Raonića, ali u polufinalu protiv Novaka Đokovića (njihovom prvom susretu >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << u karijeri), nije znao "šta ga je udarilo".
U tri kratka seta osvojio je ukupno četiri gema, ali nije dozvolio da mu ubedljiv poraz od dominantnog protivnika pokvari zadovoljstvo zbog uspešnog nastupa i prvog grend slem polufinala.
"Nekada moraš da kažeš 'previše dobro'. Impresivan meč Novače, zato i jesi svetski broj jedan", napisao je Puj na Twitteru.
Na konferenciji za novinare, Francuz je rekao da mu je plan bio da igra agresivno i diktira ritam, ali da to u praksi nije bilo moguće, jer je Novak konstantno stajao blizu osnovne linije i time "skratio" Puju prostor u koji može da šalje loptice.
"Kada Novak igra kao danas, sigurno je najbolji na svetu. Videćemo kako će biti u nedelju, jer i Rafa ovde izgleda izvanredno. Mislim da će nam dati još jedan veliki meč", osvrnuo se Puj na predstojeće finale.
O Đokoviću je još rekao...
"Čak i kada napravi neku grešku, može da je neutrališe zato što se odlično kreće. Lako prelazi iz odbrane u napad i mislim da sada igra savršeno".










