Izvor: B92, 22.Jan.2015, 05:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nišikori preživeo Dodiga
Peti teniser planete Kei Nišikori odigrao plasirao se u treće kolo Australijan opena pobedom nad Hrvatom Ivanom Dodigom sa 3:1 (4:6, 7:5, 6:2, 7:6).
Nišikori je odigrao još jedan težak meč u Melburnu, ali je bio najbolji kada je to bilo najpotrebnije i stigao do treće runde.
Tamo ga čeka Amerikanac Stiv Džonson, koji je u tri seta eliminisao Santjaga Hiralda.
Hrvatski teniser bolje je otvorio meč protiv favorizovanog Japanca, pa je posle >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << razmene brejkova poveo sa 3:2 i tu prednost održao do kraja seta. Nišikori je stabilizovao igru u drugom delu, čekao šansu rivala i dočekao je u samom finišu za izjednačenje.
Furiozno je osvojio i treći set, a onda je u četvrtom viđena prava drama – Dodig je imao prednost brejka, servirao za 2:2 u setovima, ali se furioznom serijom nestvarnih poena Nišikori vratio i ostao u setu. Otišlo se u taj brejk u kom je Japanac uzeo sve poene i zasluženo prošao dalje.
Kei je meč završio duel sa 52 vinera i 26 neiznuđenih grešaka, dok je taj odnos kod Dodiga bio 42:35.
“Bilo je fantastično, imao sam osećaj kao da sam u Japanu. Ovde imam veliku podršku, ne samo od ljudi iz Japana već i ostalih. Veoma sam srećan što sam igrao na ovom terenu i nadam se da mogu dobro da nastavim”, rekao je Nišikori posle meča.
Pogledaj vesti o: Tenis













