Na Indiju bez Noleta

Izvor: RTS, 02.Mar.2011, 18:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Na Indiju bez Noleta

Srbija protiv Indije definitivno bez Đokovića. Najbolji srpski teniser Novak Đoković propustiće meč prvog kola Svetske grupe Dejvis kupa protiv Indije, od 4. do 6. marta u Novom Sadu.

Kako je objavljenio na Đokovićevom zvaničnom sajtu, aktuelni šampion Australijen opena će za koji dan otputovati u SAD, gde ga očekuju Masters turniri u Indijen Velsu i Majamiju.

Očekuje se da će reprezentacija >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Srbije bez obzira na izostanak najboljeg tenisera uspeti da pobedi selekciju Indije i krene ka odbrani trofeja najznačajnijeg ekipnog takmičenja.

Srbija je u decembru prošle godine osvojila prvi trofej Dejvis kupa, pobedivši u finalu u Beogradu selekciju Francuske rezultatom 3:2.

"Ekipa okupljena u Novom Sadu je dobro trenirala i potpuno je spremna za meč sa prvim protivnikom u odbrani titule Dejvis kupa", rekao je Obradović na konfereniji za novinare i pozvao navijače da napune veliku dvoranu Spensa i podrže naše tenisere.

Viktor Troicki, Janko Tipsarević, Nenad Zimonjić, Ilija Bozoljac i Nikola Ćirić jednodušno su izrazili spremnost da se maksimalno angažuju za pobedu, kome god da selektor ukaže poverenje, ali su naglasili da poštuju protivniku bez obzira na to što najverovatnije neće igrati najbolji indijski dubl Bupati-Paes.

"Ta informacija je i zvanično potvrđena", rekao je Obradović i napomenuo da Indija ima dobru dubl kombinaciju i bez njih dvojice.

S tom ocenom saglasio se i Zimonjić, koji je dodao da će predstojeći dubl meč Srbije i Indije biti neizvestan, iako je naša selekcija u tom segmentu u objektivnoj prednosti.

Tipsarević je istakao da ne oseća naročito umorno posle prethodnog turnira na kojem je igrao finale sa Del Potrom, kao i napornog puta u trajanju od oko 14 sati i naglasio da će biti potpuno spreman za predstojeći susret.

U sličnom raspoloženju duel sa Indijom dočekuje i Troicki, koji je napomenuo da se oseća sjajno i da je spreman za igru, bez obzira na pauzu i bolest posle turnira u Dubaiju.

Žreb za duel Srbije sa Indijom je sutra u podne u Gradskoj kući, a meč počinje u petak u 14 sati, kada su na programu prva dva singla.

U subotu od 15 sati nastupiće dublovi, a poslednja dva singla su, prema programu, u nedelju od 13 časova.
Pogledaj vesti o: Novak Đoković

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Odustali Đoković, Paes i Bupati

Izvor: Danas, 02.Mar.2011

Meč prvog kola Svetske grupe Dejvis kupa između Srbije i Indije biće odigran od sutra do nedelje u novosadskom Spensu, ali ljubitelji tenisa neće imati priliku da uživaju u majstorijama trećeg tenisera na ATP listi, odnosno petog i sedmog na listi dublova. Novak Đoković neće ni dolaziti u Srbiju...

Nastavak na Danas...

Favoriti i bez Đokovića

Izvor: Politika, 02.Mar.2011

Sutra u Novom Sadu, u prvom kolu Dejvisovog kupa, naši teniseri protiv Indijaca, koji će igrati bez svog najboljeg dubla..Naš najbolji teniser Novak Đoković propustiće meč prvog kola Svetske grupe Dejvis kupa protiv Indije (4-6. mart) u Novom Sadu. Kako je objavljeno na njegovom zvaničnom sajtu...

Nastavak na Politika...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.