
Izvor: SrbijaDanas.com, 16.Apr.2021, 08:37
NEVIĐENA SRAMOTA: Isplivao dokaz - Novak BRUTALNO POKRADEN u Monte Karlu (VIDEO)
Greške na štetu najboljeg tenisera sveta u trenucima odluke.
Novak Đoković je odigrao najslabiji meč u 2021. godni protiv Danijela Evansa, možda čak i u poslednjih nekoliko godina, ali to ne znači da sudije treba da ga oštete za “čiste” poene.
To se upravo desilo u poslednjem gemu duela osmine finala mastersa u Monte Karlu. Britanac je servirao za meč pri vođstvu 6:5, a posle jednog očiglednog auta iz servisa kada su oba tenisera zastala, >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << poen je kasnije dobio Evans i poveo sa 30:15.
Đoković se obratio sutkinji Aureli Tort, ali je ona ostala neumoljiva: “Sa mesta gde sedim deluje vrlo blizu”.
Neverovatna greška, s obzirom na to da nema “čelendža” na šljaci i prilike da tehnika ispravi grešku sudija. Đoković je bio vidno nervozan, ali nije iskazivao nezadovoljstvo koje je bilo već akumulirano.
Disgraceful that they still don’t use Hawkeye on clay pic.twitter.com/4gkhJHbtx3
— Mike Damone (@m_damone) April 15, 2021
Prethodno je na Novakovu štetu napravljena greška pri brejk lopti irezultatu 4.3 za Evansa u prvom setu, kada je Tortova napravila korekciju i pokazala da je Britančev servis bio “u terenu”. Iako je bio aut, što je pokazalo TV “Sokolovo oko”, Đoković je ostao bez poena.
Zanimljivo, Francuskinja je bila u u “komisiji” koja je diskvalifikovala najbolje tenisera sveta prošle jeseni na US openu, kada je Đoković nenamerno pogodio lopticu linijsku sutkinju Lauru Klark.
I da zaključimo, Đoković jeste igrao loše, ali to ne zbači da nema pravo da pobedi i u takvim okolnostima. Sudije su poslednje koje to pravo treba da mu uskrate.
BONUS GALERIJA
Pogledajte kako izgleda Anđela Manitašević, bivša devojka Luke Jovića.
Pogledaj vesti o: Tenis
Nastavak na SrbijaDanas.com...