Mlada Letonka eliminisala Samantu Stosur!

Izvor: B92, 04.Jun.2017, 17:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mlada Letonka eliminisala Samantu Stosur!

Letonska teniserka Jelena Ostapenko plasirala se u osminu finala Rolan Garosa pobedom nad nekadašnjom šampionkom ovog turnira u dublu, Samantom Stosur.

Ostapenko je bila bolja u tri seta (2:6, 6:2, 6:4) i sa 19 godina prvi put došla ovako daleko na nekom od Grend slem turnira.

Ona je do pobede protiv finalistkinje Rolan Garosa u singlu i pobednice u dublu došla posle preokreta, baš kada se ispadanjem Anđelik Kerber, Samanti Stosur otvorio žreb.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Mlada Letonka je iznenadila Australijanku iako je u prvom setu čak četiri puta pretrpela brejk i izgubila set. U narednom nije dozvolila protivnici da joj oduzme servis, ona je to učinila dva puta i u poslednji set ušla sa više samopouzdanja i mentalne sigurnosti.

Stosur ni u odlučujućem setu nije imala odgovor, Letonka je u petom gemu napravila odlučujući brejk u meču iskoristivši prvu brejk loptu koja joj se ukazala. Do kraja meča je samo zadržala svoj servis i slavila protiv šampionke US Opena iz 2011. godine.

Jelena Ostapenko je na turnir došla kao 47. na listi, a u četvrtfinalu ima još teži ispit jer igra protiv Dankinje Karoline Voznijacki.
Pogledaj vesti o: Tenis

Nastavak na B92...



Povezane vesti

RG: Kiki izbacila Mugurusu!

Izvor: N1 televizija, 04.Jun.2017

Francuska teniserka Kristina Mladenović plasirala se u četvrtfinale Rolan Garosa pobedom nad aktuelnom šampionkom Garbinjom Mugurusom u tri seta...Mladenovićeva je do pobede došla sa 6:1, 3:6, 6:3, posle jednog sata i 59 minuta igre...U borbi za polufinale, mlada Francuskinja sastaće se pobednicom...

Nastavak na N1 televizija...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.