Mari prepustio Rosolu samo sedam gemova

Izvor: B92, 31.Avg.2016, 08:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mari prepustio Rosolu samo sedam gemova

Drugi teniser sveta, Britanac Endi Mari plasirao se u drugo kolo pošto je pobedio 81. igrača sveta Lukaša Rosola iz Češke – 6:3, 6:2, 6:2.

Mari pokušava da postane četvrti teniser u Open eri koji je igrao u sva četiri Gren slem finala u jednoj sezoni.

To je do sada pošlo za rukom samo prvom teniseru sveta Novaku Djokoviću (prošle sezone), >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Švajcarcu Rodžeru Federeru (204, 2006 i 2007) i Australijancu Rodu Lejveru (1969).

Britanac je ove sezone u finalima Australijan Opena i Rolan Garosa izgubio upravo od Novaka, a osvojio je svoj drugi Vimbldon.

Mar je pobedio u 23 od poslednja 24 meča, a u drugom kolu poslednjeg Gren slema sezone igraće protiv Španca Marsela Granoljersa Pujola.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.