Izvor: Blic, 28.Jan.2011, 15:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Marej pobedio Ferera, sa Đokovićem za trofej u Melburnu!
Protivnik Novaka Đokovića u finalu Australijan opena biće Endi Marej koji je u drugom polufinalnom meču savladao Španca Davida Ferera sa 4:6, 7:6(2), 6:1, 7:6(2).
Prvi set je protekao u znaku španskog tenisera koji je igrao daleko smirenije, o čemu svedoči i podatak da je pogrešio samo šest puta, a njegov rival imao čak 16 neiznuđenih grešaka. Uz dva brejka Fereru je to bilo dovoljno da stigne do 6:4, ali je borba bila daleko ravnopravnija u drugoj deonici.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << />
Ona je potrajala čak 73 minuta, a oba rivala uspela su da po dva puta osvoje gem na servis onog drugog. Uz čak 19 direktnih poena Marej je izborio taj-brejk, a u njemu je Špancu dozvolio da osvoji samo dva poena. I ne čudi, jer je Ferer još uvek bio pod utiskom propuštene šanse da kod rezultata 5:4 iskoristi set loptu kojom bi otišao na 2:0 u osvojenim setovima.
Treći je počeo počeo sjajno za mladog britanskog asa, koji je uz dva brejka prednosti i čak 50% osvojenih poena na protivnički servis došao do nedostižnih 5:1, a nedugo zatim je i ozvaničio osvajanje seta.
Četvrti period igre počeo je odlično po Mareja, vođstvom od 2:0 i loptom za novi brejk, ali je uporni Španac uzvratio udarac. Nakon što je eliminisao Nadala u polufinalu Ferer je i u tim teškim trenucima pronalazio prava rešanja. Za tili čas je preokrenuo rezultat u svoju korist i, posle tri osvojena gema u nizu, sve do završnice diktirao tempo. U taj-brejku, međutim, nije bilo rešenja za igru Škotlanđanina - Marej je taj odlučujući segment dobio sa 7:2 i po drugi uzastopni put se plasirao u finale Australijan opena, u kome je prošle godine izgubio od Rodžera Federera.
Pogledaj vesti o: Novak Đoković finale






