Marej oduvao Janga u finalu Bangkoka

Izvor: Blic, 02.Okt.2011, 17:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Marej oduvao Janga u finalu Bangkoka

Furioznom igrom u finalu ATP turnira na Tajlandu Endi Marej je savladao američkog tenisera Donalda Janga, dozvolivši mu da osvoji samo dva gema za 47 minuta - 6:2, 6:0.

Britanski teniser Endi Marej igrom bez greške nije dozvolio Jangu ni da pomisli na osvajanje trofeja u finalu Bangkoka. Meč nije trajao ni punih sat vremena, a Marej je podigao treći pehar ove sezone.

Treći >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << teniser sveta je svoje prvo finale nekog ATP turnira igrao upravo na Tajlandu pre šest godina, ali je tada poražen od Rodžera Federera.

„Skoro da nisam napravio niti jednu grešku i bio sam u stanju da iskoristim sve svoje mogućnosti. Bio je to sjajan meč za mene. Jangu je bilo teško da uradi bilo šta. Imao je prilike sredinom prvog seta, ali sam ja drugi potpuno kontrolisao", izjavio je Marej posle trijumfa u Bangkoku.

Jangu je ovo bilo prvo ATP finale i od ponedeljka će se prvi put naći među 50 najboljih tenisera sveta, što će biti njegov najbolji plasman na listi.
Pogledaj vesti o: Federer

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.