Izvor: Vesti-online.com, 01.Okt.2018, 16:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Lajović u drugom kolu u Pekingu
Naš teniser je u prvom meču na glavnom turniru savladao Kanađanina Vaseka Pospisila s 2:6, 6:4, 6:4.
Posle dve pobede u kvalifikacijama Dušan Lajović (55. na svetskoj listi) savladao je i prvu prepreku u glavnom delu turnira u kineskoj prestonici, a i njegov protivnik, koji je na 83. mestu, morao je prvo da prebrodi predtakmičenje. Sledeći rival biće mu uspešniji iz meča Bugarina Grigora Dimitrova (8) i Amerikanca Rajana Harisona (49).
Učestvuje i naš >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << drugi "reket" Filip Krajinović (36). Njemu je prvi suparnik Nemac Miša Zverev (69). Ukoliko ga pobedi, igraće u drugom kolu s Rusom Karenom Hačanovom (24), koji je izbacio Amerikanca Sema Kverija (54) sa 6:4, 6:4.
Na ženskom turniru Aleksandra Krunić (62) saznala je protivnicu za drugo kolo. To je Čehinja Katerina Sinjakova (40) koja je na početku savladala Belgijanku Alison van Ujtvank (52) sa 7:5, 6:4. Pobedi li naša teniserka i nju, igraće u osmini finala s boljom iz "beneluks" okršaja Belgijanke Kirsten Flipkens (57) i Holanđanke Kiki Bertens (11).
Pogledaj vesti o: Tenis
Nastavak na Vesti-online.com...











