Lajović na senzacionalan način u finalu Mastersa u Monte Karlu

Izvor: RTS, 20.Apr.2019, 13:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lajović – Medvedev 2:0 (7:5, 6:1). Dušan Lajović savladao Rusa Danila Medvedeva posle senzacionalnog preokreta i plasirao se u svoje prvo finale u karijeri, na Mastersu u Monte Karlu. Srpski teniser će u finalu igrati protiv Fabija Fonjinija.
Dušan Lajović u nedelju će prvi put u karijeri igati u finalu jednog masters turnira. Posle pobede >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << nad Danilom Medvedevim, Duci će igrati u finalu Monte Karla i to protiv Fabija Fonjinija.

Lajović je ostvario petu pobedu u Monte Karlu ove nedelje, a zanimljivo je da još nije izgubio nijedan set u Kneževini.
Medvedev je odlično počeo polufinalni duel, vodio 5:1 u prvom setu, a onda je Duci započeo neverovatnu seriju – osvojio je deset gemova zaredom, od čega je pet puta oduzimao servis protivniku.

Prvi set osvojio je rezultatom 7:5, u drugom poveo 4:0, da bi još jednim brejkom na kraju stigao do 6:1 i velikog slavlja i najvećeg rezultata u dosadašnjoj karijeri.
Finalni meč na programu je u nedelju, uz direktan prenos na Prvom programu RTS-a.
Masters u Monte Karlu igra se nagradni fond od 5.207.405 evra.
Ovako je protekao polufinalni meč u Monte Karlu:
15.17 – Još jedan brejk za kraj! Lajović osvaja drugi set rezultatom 6:1 i plasirao se u svoje prvo finale u karijeri.
15.08 – Iako je Lajović imao brejk lopte i u ovom gemu, Medvedev prekida seriju srpskog tenisera od 10 uzastopno osvojenih gemova – 4:1.
14.59 – Peti put zaredom Lajović osvaja srvis gem protivnika, osvaja deveti gem zaredom i ima veliku prednost u drugom setu – 3:0.
14.48 – Nastavlja Duci gde je stao u prvom setu, pravi novi brejk i vodi 1:0 u drugom setu.
14.43 – Lajović dobija još jedan gem u nizu i osvaja prvi set rezultatom 7:5.
14.37 – I treći brejk zaredom pravi Lajović, vodi 6:5 i u narednom gemu servira za osvajanje prvog seta.
14.33 – Posle 50 minuta igre vraćamo se na početak – 5:5.
14.27 – Vraća Lajović i drugi brejk, smanjuje na 5:4 i ima servis za potpuno izjednačenje u prvom setu.
14.17 – Da li je na pomolu povratak Lajovića? Srpski teniser vraća jedan brejk, Medvedev vodi 5:2.
14.13 – Još jedan brejk pravi Medvedev, vodi sa 5:1 i servira za osvajanje prvog seta.
14.04 – Osvaja Duci prvi gem u meču, Medvedev vodi 3:1. Veliki broj grešaka napravili su igrači u prva četiri gema, Lajović čak 13.
13.52 – Nesiguran Dušanov početak, Medvedev pravi brejk i vodi 2:0.
13.42 – Počeo je meč.
13.35 – Meč uskoro počinje, prvi će servirati ruski teniser.
13.25 – Kao po običaju, program na stadionu "Renije Treći" kasni nekoliko minuta, pa bi trebalo da počne oko 13.35.