Janko maratonac

Izvor: RTS, 17.Jan.2012, 08:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Janko maratonac

Srpski teniser prebrodio prvu prepreku. Janko Tipsarević uspeo je da se plasira u drugo kolo Otvorenog prvenstva Australije, pošto je savladao Rusa Dimtrija Tursunova sa 3:1. Janko se u drugom kolu sastaje sa Australijancem Džejmsom Darkvurtom.

To može samo Tipsarević. Janko, u svom stilu, ponovo je pokazao da se upornost isplati. Uspeo je da preokrene rezultat posle gubitka prvog seta, izdrži igru nerava u taj-brejku drugog. Potom je osvojio i naredna dva i zasluženo >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << slavio. Meč je trajao 3 sata i 43 minuta.

Od samog starta oba tenisera su krenula silovito, borila se žestoko, ali su uspevali da održe svoje servise. Ipak, Rus uspeva u finišu seta da iskoristi svoju šansu oduzme servis našeg tenisera i dobije prvi set sa 7:5.

Još bolji tenis viđen je u drugom setu. Borba se rasplamsala. Duga razmena udaraca, obojica su igrala odlično. Razmenili su po jedan brejk, a onda je nastupio pravi triler taj-brejku.

Naš teniser pravi mini brejk na startu. Međutim, Rus uzvraća osvojivši oba Jankova servisa, a potom stiže do 4:1. Janko se ne predaje, siguran je na svoj servis 4:3. Potom uspeva da vrati mini-brejk, 5:4 za Rusa. Sada Tursunov preuzima inicijativu i uz mini-brejk dolazi do set lopte i servira.

Janko se brani, 6:6. Rus ima novu set loptu, ali ovog puta na servis našeg tenisera. Tipsarević osvaja oba svoja servisa i sada on ima set loptu 8:7. Protivnik je siguran na svoj servis, 9:8. 9:9. Nova set lopta za Janka odlazi u nepovrat, 10:10. Tipsarević pravi novi mini-brejk i sada servira za set, ali ne 11:11. Naš teniser nastavlja sa napadima i ponovo ima set loptu. Međutim, Tursnov uspeva da se odbrani, 12:12. Tipsarević dolazi do novog mini-brejka, a potom na svoj servis rešava set u svoju korist 14:12 u taj-brejku.

Dobitak seta doneo je dodatno samopouzdanje našem teniseru. Sigurnije je delovao u nastavku, što se odrazilo na njegovu igru. Iako je Rus pokazao da je tvrd orah, Janko je pronašao dobitnu kombinaciju i počeo je da dominira u meču. U trećem setu, Janko protivniku nije dozvolio nijednu brejk šansu. On, pak, koristi svoju, što mu je bilo dovoljno da mirno privede set kraju, rešivši ga u svoju korist sa 6:3.

Slična slika i u četvrtom, ispostavilo se, odlučujućem setu. Janko je ponovo diktirao tempo, nije dozvoljavao protivniku da zapreti i stigne do brejk šanse. Pri reziltatu 4:4, Tipsarević koristi priliku i stiže do brejka prednosti. Potom rutinski osvaja svoj servis za konačnih 6:4 u četvrtom setu.

Janko se u drugom kolu sastaje sa Australijancem Džejmsom Darkvurtom.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.