JJ: Federer neka gleda svoja posla

Izvor: B92, 10.Feb.2009, 17:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

JJ: Federer neka gleda svoja posla

Rodžer Federer trebalo bi da se skoncentriše na svoju karijeru, a ne da kritikuje druge tenisere, rekla je Jelena Janković.

Bivši najbolji teniser sveta je nedavno kritikovao sistem bodovanja u WTA turu uz reči da teniserke koje nikada nisu osvojile Gren slem ne bi trebalo da budu prve na listi. Jankovićeva je na prvo mesto WTA liste dospela u avgustu prošle godine iako nije pobedila ni na jednom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << većem turniru.

Zbog poraza od Marion Bartoli u četvrtoj rundi Otvorenog prvenstva Australije sa prvog mesta koje je zauzimala i na kraju prošle godine Jankovićeva je pala na treće mesto.

„Da budem iskrena, ne volim da pričam o drugim igračima već volim da se fokusiram samo na sebe", rekla je Jelena Janković.

Treća teniserka sveta je rekla da ne razume zašto je Federer osetio potrebu da kritikuje ženski tenis dok je njegov veliki rival Rafael Nadal koji ga je i zamenio na prvom mestu ATP liste, skroman,

„Zašto se on brine? Ne volim da guram nos u tuđa posla. Jedna stvar koju volim kod Nadala je ta što je on veliki šampion, skroman je i uvek dobar prema svima i veliki je uzor. Federer je veliki šampion i ne želim da se svađam sa njim, ali zašto on o tome brine ne razumem. Zašto mu je to potrebno?", rekla je Jankovićeva.

Federer je na Otvorenom prvenstvu Australije takođe kritikovao i Novaka Đokovića kada je predao meč četvrtfinala Endiju Rodiku, a tada je rekao:

„Poželeo sam da kažem ako nisi dovoljno spreman idi odavde"

Najbolje plasirana teniserka Srbije na WTA listi je rekla da Federer ne bi trebalo da kritikuje druge igrače.

„Mislim da nije lepo napadati druge igrače. Ako je predao meč, sigurno je imao svoje razloge jer on zna najbolje. Ako nemate dokaze ne možete da napadate druge i nema razloga da nekoga tako uvredite", dodala je Jelena Janković.
Pogledaj vesti o: Tenis

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.