Izvor: RTS, 20.Sep.2021, 19:49

I Đere uspešan u Kazahstanu

Srpski teniser Laslo Đere ostvario je težak trijumf na početku turnira u Nur Sultanu. Đere je u prvom kolu pobedio Danijela Elaija Galana Riverosa iz Kolumbije, rezultatom 6:4, 3:6, 6:4.
Đere je na terenu proveo više od dva sata i 15 minuta i malo je nedostajalo da mu isklizne meč iz ruku.

Dobio je prvi set, ali je u drugom dopustio rivalu da se odlepi sa dva brejka i dođe do izjednačenja.
Kolumbijac je imao brejk viška >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << i u trećem setu, ali se Đere vratio i na kraju trijumfovao.
On se pridružio Miomiru Kecmanoviću koji je savladao Fernanda Verdaska.
Laslo će u sledećem kolu igrati protiv pobednika meča Polmans – Muzeti.
Turnir u Nur Sultanu počeo je u ponedeljak i igra se za nagradni fond od 480.000 dolara.
Pogledaj vesti o: Tenis