Ferer: Nikada neću osvojiti GS

Izvor: B92, 25.Dec.2013, 16:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ferer: Nikada neću osvojiti GS

Treći teniser sveta David Ferer smatra da ne poseduje kapacitet dovoljan za osvajanje Gren slem titule.

Španac je uglavnom gubio od najboljih u završnicama najvećih turnira, a jedino finale igrao je prošle godine na Rolan Garosu, kada je izgubio od Rafaela Nadal.

"Novak, Rafa, Endi i Rodžer osvajaju poslednjih pet-šest godina, mislim da ja nemam šansi. Možda Federer ove godine nije igrao tako dobro u važnim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << trenucima, ali mislim da će u 2014. biti ista priča za nas ostale, a da Rodžer može da osvoji još neki GS".

"Takođe, ima i mnogo mladih igrača poput Raonića, Dimitrova i Tomića, možda oni mogu da naprave proboj. Ne znam da li će sledeće sezone biti u Top 10, ali pred njima je lepa budućnost“.

Ferer, koji je nedavno otpustio trenera Havijera Pilesa posle 15 godina saradnje, ima skromne ciljeve u 2014. godini.

"Svake godine je sve teže, imaću 32 godine, važno mi je samo da se ne povređujem, a cilj mi je da budem u najboljih deset ili u Top 8“.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Ferer: Nikada neću osvojiti GS

Izvor: B92, 25.Dec.2013

Treći teniser sveta David Ferer smatra da ne poseduje kapacitet dovoljan za osvajanje Gren slem titule...Španac je uglavnom gubio od najboljih u završnicama najvećih turnira, a jedino finale igrao je prošle godine na Rolan Garosu, kada je izgubio od Rafaela Nadal..."Novak, Rafa, Endi i Rodžer osvajaju...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.