Izvor: B92, 25.Dec.2013, 16:24 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ferer: Nikada neću osvojiti GS
Treći teniser sveta David Ferer smatra da ne poseduje kapacitet dovoljan za osvajanje Gren slem titule.
Španac je uglavnom gubio od najboljih u završnicama najvećih turnira, a jedino finale igrao je prošle godine na Rolan Garosu, kada je izgubio od Rafaela Nadal.
"Novak, Rafa, Endi i Rodžer osvajaju poslednjih pet-šest godina, mislim da ja nemam šansi. Možda Federer ove godine nije igrao tako dobro u važnim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << trenucima, ali mislim da će u 2014. biti ista priča za nas ostale, a da Rodžer može da osvoji još neki GS".
"Takođe, ima i mnogo mladih igrača poput Raonića, Dimitrova i Tomića, možda oni mogu da naprave proboj. Ne znam da li će sledeće sezone biti u Top 10, ali pred njima je lepa budućnost“.
Ferer, koji je nedavno otpustio trenera Havijera Pilesa posle 15 godina saradnje, ima skromne ciljeve u 2014. godini.
"Svake godine je sve teže, imaću 32 godine, važno mi je samo da se ne povređujem, a cilj mi je da budem u najboljih deset ili u Top 8“.
Ferer: Nikada neću osvojiti GS
Izvor: B92, 25.Dec.2013
Treći teniser sveta David Ferer smatra da ne poseduje kapacitet dovoljan za osvajanje Gren slem titule...Španac je uglavnom gubio od najboljih u završnicama najvećih turnira, a jedino finale igrao je prošle godine na Rolan Garosu, kada je izgubio od Rafaela Nadal..."Novak, Rafa, Endi i Rodžer osvajaju...










