Izvor: B92, 16.Dec.2012, 20:59 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Euforija u CG, čestitao i Raonić
Nakon što su rukometašice Crne Gore osvojile Evropsko prvenstvo, u toj zemlji zavladala je euforija, a uspeh je čestitao i 13. teniser sveta Miloš Raonić.
"Čestitam - Crnogorke osvojile evropsko zlato u rukometu!!!", napisao je Raonić, 21-godišnji momak rođen u Podgorici koji igra pod zastavom Kanade.
Nakon dramatičnog trijumfa nad Norveškom, iz stanova, kuća i kafića u Crnoj Gori čuli su se pobednički usklici i pesma, a počelo je da se puca i širom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << grada.
Vlada Crne Gore takođe je čestitala titulu svojim rukometašicama preko Tvitera, a ta i ostale društvene mreže preplavljene su porukama oduševljenja povodom osvajanje zlatne medalje.
Gradske vlasti najavile su veličanstveni doček za nove evropske prvakinje, čiji je nadimak "lavice". Očekuje se da će reprezentacija doputovati u Podgoricu oko ponoći, a slavlje će biti priređeno u sportskom centru Morača.
Crna Gora je pobedila Norvešku sa 34:31.
Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo
Slavlje u Crnoj Gori, euforija u Podgorici
Izvor: Kurir, 16.Dec.2012
Gradske vlasti najavile su veličanstveni doček za nove evropske prvakinje..PODGORICA - Pobeda ženske crnogorske rukometne reprezentacije na Evropskom prvenstvu u Srbiji izazvala je slavlje širom Crne Gore, a u Podgorici je zavladala prava euforija...Nakon dramatičnog trijumfa nad četvorostrukim...









