Izvor: Nezavisne Novine, 03.Jul.2018, 14:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Džumhur u tri seta do drugog kola Vimbldona

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur započeo je nastup na Vimbldonu pobjedom nad njemačkim teniserom Maksimilijanom Marterom u tri seta (6:3, 6:2, 6:4).

Ova pobjeda na live rankingu donosi Džumhuru novi najbolji plasman u karijeri, a to je 21. mjesto na ATP listi.

Prvi set bh. teniser je dobio sa 6:3, a ključni trenutak dogodio se u šestom gemu kada je Džumhur napravio brejk.

U drugom setu Džumhur je Martereru dvaput "oduzeo" servis slavivši >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << sa 6:2.

Džumhur je na vrijeme slomio protivnika i u trećem setu. Napravio je brejk u petom gemu, sigurno servirao i na kraju bez većih problema zasluženo slavio sa 6:4.

U drugom kolu Džumhur čeka boljeg iz duela Gulbis - Klark.

Na teren bi oko 14.30 sati trebao i drugi bh. predstavnik Mirza Bašić. Njegov rival je Sebastijan Švarcman, 11. teniser svijeta.

(Faktor.ba)

Nastavak na Nezavisne Novine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.