Džumhur u istoriji BIH tenisa

Izvor: Mondo, 27.Avg.2017, 13:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Džumhur u istoriji BIH tenisa

Damir Džumhur nije osvojio prvi trofej u Vinston Salemu, ali je postao prvi igrač Bosne i Hercegovine koji je igrao u finalu ATP turnira

Foto: Guliver/Getty Images/Mark Kolbe

Damir Džumhur u odličnoj je formi pred US Open. On je uspeo da se plasira u finale turnira u Vinston Salemu, gde je izgubio od Roberta Bautiste Ahuta, prvog nosioca, koji je ranije eliminisao i Dušana Lajovića, u dva seta - 6:4, 6:4.

Uprkos porazu, Džumhurovo ime će ostati >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << zapisano u istoriji bosansko-hercegovačkog tenisa. Naime, on je prvi igrač BiH koji je igrao u finalu jednog ATP turnira.

Džumhur će posle velikog uspeha na turniru u američkom gradu napraviti i skok na ATP listi. On je u Vinston Salem doputovao kao 69. igrač sveta, a od sutra će i zvanično zauzimati 56. mesto, što mu je najbolji renking u karijeri.

Džumhuru, koji je u vezi sa srpskom manekenkom Dejanom Živković, sada predstoji put u Njujork na poslednji grend slem sezone, na kojem će mu rival u prvoj rundi biti Pablo Kuevas.

Turnir u Vinston Salemu igrao se za nagradni fond od 664.825 dolara.
Pogledaj vesti o: Tenis

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.