Izvor: B92, 15.Jan.2013, 13:34 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Druit zbog bolesti napušta ATP
Predsednik Udruženja teniskih profesionalaca (ATP) Bred Druit napušta tu funkciju zbog bolesti motoričkih nerava (Leo Gerigova bolest).
"Druit će nastaviti privremeno da obavlja tu funkciju dok se ne pronađe njegov naslednik u bliskoj budućnosti", kaže se u saopštenju ATP.
Pedesetčetvorogodišnji Australijanac je tokom teniske karijere bio među 50 najboljih u singlu i 20 u dublu. Mesto prvog čoveka ATP-a preuzeo je 1. januara 2012. godine.
"Bila >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << mi je privilegija da radim kao izvršni predsednik i čelnik ATP. Čast je što sam bio deo ove organizacije više od 35 godina otkad sam postao profesionalac. ATP će mi uvek biti u srcu i sa žaljenjem saopštavam ovu odluku", rekao je 54-godišnji Druit.
Među prvima koji su Druitu pružili podršku je je srpski teniser Janko Tipsarević koji je izjavio da ne može rečima da opiše tugu koju oseća zbog loših vesti.
Predsednik ATP se povlači zbog bolesti
Izvor: Sportski Žurnal, 15.Jan.2013
Predsednik Udruženja teniskih profesionalaca Bred Druit odstupiće sa te dužnosti zbog bolesti motoričkih nerava.. – Druit će nastaviti privremeno da obavlja tu funkciju dok se ne pronađe njegov naslednik u bliskoj budućnosti – kaže se u saopštenju ATP.. Pedesetčetvorogodišnji Australijanac...



