Doha: Azarenka na 14-0

Izvor: B92, 16.Feb.2012, 22:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Doha: Azarenka na 14-0

Srbija više nema predstavnicu na WTA turniru u Dohi gde je u prvom planu najbolja teniserka sveta Viktorija Azarenka.

Beloruskinja je u četvrtak savladala Simonu Halep sa 6:3, 6:1 i stigla do 14 pobede u isto toliko mečeva u 2012. godini.

U sredu je Čehinja Lusi Šafarova pobedila četvrtu igračicu svetu Karolinu Voznijacki, a dan kasnije je eliminisala i Svetlanu Kuznjecovu sa 7:6(6), 6:3. Dalje su prošle treća >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i četvrta nositeljke, Australijanka Samanta Stosur i Poljakinja Agnješka Radvanska.

Nakon pet pobeda u Sidneju, te sedam na Australijen Openu, Azarenka je stigla do 14. slavlja u godini. Ona je u meču 3. kola turnira u Dohi eliminisala Rumunku Halep koja se držala do 3:3 u prvom setu.

Do kraja meča je osvojila još samo jedan gem, ali joj je i to bilo mnogo više nego što je Azarenka dozvolila mladoj Nemici Moni Bartel koju je eliminisala u drugom kolu izgubivši samo jedan gem u celom meču.

WTA Doha, 3. kolo:

Azarenka (1) – Halep 6:3, 6:1

Vikmajer – Pervak 6:4, 6:0

A. Radvanska (4) – Lepčenko 7:5, 6:1

Mekhejl – Per 4:6, 6:3, 6:4

Nikulesku - K. Bondarenko 7:6(5), 6:4

Stosur (3) – Četkovska 6:3, 6:2

Šafarova – Kuznjecova (14) 7:6(6), 6.3

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.