Đoković za RTS: Pokrenuo me izgubljeni set

Izvor: RTS, 21.Jan.2019, 21:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Đoković za RTS: Pokrenuo me izgubljeni set

Duel protv Medvedeva bio je fizički veoma zahtevan, a pokazalo se da je više snage imao Đoković. Ključni trenuci u meču viđeni su početkom trećeg seta kada je Rus vodio i imao tri vezane brejk lopte i tada se, po ko zna koji put, pokazalo da je za uspeh mentalna snaga podjednako važna koliko i tenisko umeće.
Najbolji teniser sveta plasirao se u četvrtfinale posle troipočasovne borbe >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << u četiri seta, pobedom nad Danilom Medvedevim - 6:4, 6:7 (5:7), 6:2, 6:3.

Kada pogledamo čitav duel u celini, prvi set bio je najnezanimljiviji. Imao je Novak brejk viška i u drugom setu ali je Medvedev uspeo da se vrati, perfektan odmbrambeni tenis koji mu je na kraju doneo izjednačenje u setovima. Ni treći set nije počeo po planu, Rus je u četvrtom gemu imao tri vezane brejk lopte ali nije uspeo da ih iskoristi.
"Da, to je taj neki ključni period meča kada sam izgubio drugi set, i prva četiri gema trećeg seta, tu se lomio rezultat. Kada sam uspeo da spasim te tri brejk lopte video sam u sledećem gemu da je malo pao sa energijom pa sa ga pritisao", rekao je najbolji teniser sveta za RTS.
Za prolazak u polufinale Đoković će u sredu igrati protiv Japanca Keija Nišikorija, koji je savladao Pabla Karenja Bustu, iako je izgubio prva dva seta. Biće to njihov 18. međusobni susret, a od dosadašnjih 17 Novak je dobio 15.
Pogledaj vesti o: Tenis

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.