Đoković - Gulbis (TVB92, 19h)

Izvor: B92, 15.Mar.2011, 03:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Đoković - Gulbis (TVB92, 19h)

Najbolji teniser Srbije Novak Đoković igra u utorak protiv Letonca Ernestsa Gulbisa meč trećeg kola na turniru serije 1000 u Indijan Velsu.

Duel Đokovića i Gulbisa počinje u 19 časova po srednjeevropskom vremenu i direktno će ga prenositi televizija B92.

U isto vreme, ali na drugom terenu, ppočinje i srpski derbi u osmini finala između >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Ane Ivanović i Jelene Janković, dok Viktor Troicki na terenu broj tri igra drugi meč dana. Njegov protivnik u trećoj rundi je Francuz Majkl Ljodra.

Jelena Janković će u utorak imati dupli program u Kaliforniji pošto nakon duela sa Anom Ivanović igra i meč ženskih parova zajedno sa Ruskinjom Anastasijom Pavljučenkovom. Njihove protivnice su Viktorija Azarenka i Marija Kirilenko, a taj meč postavljen je takođe na 'trojku' i četvrti je po redu posle dva muška i jednog ženskog singla.

Đoković se sa godinu dana mlađim Gulbisom do sada sastajao četiri puta i vodi sa 3-1 u pobedama. 2008. godine Novak je prvo Letonca dobio na Rolan Garosu u teška tri seta, a zatim ga je savladao i na Mastersu u Sinsinatiju sa 6:3, 6:3. Naredne godine u Brizbejnu Gulbis je dobio meč sa dva puta po 6:4, a poslednji duel odigrali su prošle godine u bazelu kada je Novak trijumfovao sa 6:4 i 6:2.

Iako su i Ana Ivanović i Jelena Janković već dugo u vrhu svetskog tenisa, u poslednje tri godine odigrale su samo jedan meč. Duel u Indijan Velsu biće njihov deseti međusobni, Ana vodi sa 6-3 u pobedama, ali je poslednja dva dobila Jelena. Poslednji su odigrale prošle godine u Madridu na šljaci kada je Jankovićeva trijumfovala sa 4:6, 6:4 i 6:1.

Osim srpskih tenisera u utorak će na teren u Indijan velsu i Rodžer Federer, Tomaš Berdih, Marin Čilić i Endi Rodik.
Pogledaj vesti o: Tenis,   Viktor Troicki,   Jelena Janković

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.