Đere poražen u prvom kolu Rodžers kupa

Izvor: RTS, 05.Avg.2019, 17:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srpski teniser Laslo Đere poražen je u prvom kolu Rodžers kupa u Montrealu od Čileanca Kristijana Garina sa 2:0 u setovima (6:2, 7:6).
Loše je srpski teniser otvorio meč. Protivnik je na samom startu došao do brejka, a potom i vođstva od 2:0, nakon čega je Đere pokušavao da se rezultatski vrati, ali bezuspešno.

Čileanac je potom napravio još jedan brejk i nakon 37 minuta >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << igre osvojio prvi set sa ubedljivih 6:2.
Đere je prikazao znatno bolju igru u drugom setu. Veća borba viđena je u svakom poenu, a brejka nije bilo sve do sedmog gema, kada je Čileanac oduzeo servis srpskom teniseru i poveo sa 4:3.
Potvrdom brejka prednost je iznosila 5:3 i delovalo je u tim momentima da će meč biti uskoro završen, ali je Đere potom osvajio tri uzastopna gema i poveo sa 6:5.
Garin je, nažalost po srpskog tenisera, uspeo da spasi set loptu i odvede drugi set u taj-brejk.
Čileanac je osvojio tri vezana poena na startu taj-brejka i tu prenost uspešno odbranio i upisao pobedu.
Garin je će u drugom kolu Rodžers kupa u Montrealu igrati protiv boljeg iz duela Džordan Tompson - Džon Izner.
Ovako je protekao meč:
19.48 – Kraj meča, Garinu pripada taj-brejk rezultatom 7:4, pa Čileanac upisuje pobedu od 2:0 u setovima (6:2, 7:6).
19.39 – Garin uspeva da odbrani set loptu i da izbori taj-brejk. 6:6.
19.32 – Potvrđivanjem brejka Đere dolazi do vođstva od 6:5. Garin će sada servirati za opstanak u drugom setu.
19.27 – Srpski teniser vraća brejk i izjednačuje na 5:5 u drugom setu.
19.23 – Đere smanjuje na 5:4, Garin u narednom gemu servira za pobedu.
19.20 – Čileanac potvršuje brejk i dolazi do prednosti od 5:3 u drugom setu. Đere servira za opstanak u meču.
19.15 – Prvi brejk u drugom setu pravi Garin, koji vodi sa 4:3.
19.11 – Ni nakon šest gemova u drugom setu nije viđen brejk. Rezultat je 3:3.
19.05 – Za sada bez brejka u drugom setu, rezulat je 2:2 za Đerea.
18.55 – Đere drugi set otvara osvojenim servis gemom, Garin potom dolazi do izjednačenja. 1:1.
18.45 – Prvi set pripada Kristijanu Garinu rezultatom 6:2.
18.42 – Produžio je srpski teniser prvi bar za još jedan gem. 5:2 vodi protivnik.
18.39 – Đere će servirati za opstanak u prvom setu, pošto je Gerin poveo sa 5:1.
18.35 – Novi brejk Čileanca, koji sada vodi sa 4:1.
18.29 – Garin za sada održava prednost od jednog brejka i vodi sa 3:1 u prvom setu.
18.24 – Velika borba u trećem gemu, Đere je spasao dve brejk lopte i uspeo da osvoji prvi gem u meču. 2:1.
18.16 – Garin osvaja prvi servis gem na meču, potvrđuje brejk i vodi sa 2:0.