Đere i Krunićeva u drugom kolu

Izvor: RTS, 28.Avg.2018, 16:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srpski teniser Laslo Đere savladao je Leonarda Majera nakon što mu je Argentinac predao meč pri rezultatu 2:1 u setovima za Đerea (6:4, 6:4, 4:6), u četvrtom setu Đere je vodio sa 2:1. Aleksandra Krunić savladala je Timeu Bačinski sa 2:1 (6:2, 3:6, 6:0).
Aleksandra Krunić odigrala je odličan meč sa švajcarskom teniserkom Bačinski. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<

Prvi set pripao je srpskoj predstavnici nakon 48 minuta igre. Aleksandra je čak tri puta oduzela servis protivnici, pa je relativno lako došla do prvog seta.
U drugom delu ipak igrao se znatno drugačije, pošto je protivnica ovoga puta u tri navrata oduzela servis Krunićevoj, koja nije uspela da se rezultatski vrati u set, koji pripada Bačinski rezultatom  6:3 nakon 44 minuta.
U odlučujućem setu, viđena je potpuna dominacija Aleksandre Krunić, koja je ovaj period odigrala gotovo bez greške, ne dozvolivši protivnici nijedan gem, pa je sa ubedljivih 6:0 završila treći set i susret.
U drugom kolu protivnica srpskoj teniserki biće Kirsten Flipkens.
Laslo Đere je odigrao odličan meč protiv Argentinca, meč u kojem je potpuno kontrolisao igru i rezultat.

U prvom setu oba tenisera su osvajala gemove na svoj servis, a ključni momenat dogodio se kada je srpski teniser osvojio brejk za prednost od 5:4, koji je odmah potom potvrdio dobrim servis gemom.
Drugi set završen je istim rezultatom, a ovoga puta Đere je došao do ranog brejka, koji je održavao do kraja seta.
U trećem setu viđeni su usponi i padovi srpskog tenisera, koji je vodio sa 3:0, potom je Majer preokrenuo na 4:3 i imao prednost brejka, koju je uspeo da materijalizuje i pretvori u osvojen set.
U četvrtom setu, Đere je došao ponovo do ranog brejka i prednosti od 2:1, kada je Argentinac predao meč zbog povrede.
U narednom kolu Đere se sastaje sa francuskim teniserom Rišarom Gaskeom.Ovako je protekao meč Krunićeve i Bačinski:
Ovako je protekao meč Krunić – Bačinski:
21.44 – Aleksandra Krunić osvaja treći set rezultatom 6:0 čime upisuje pobedu i prolaz u drugo kolo Ju-Es opena.
21.41 – Novi brejk Krunićeve za vođstvo od 5:0 u odlučujućem setu.
21.28 – Aleksandra dolazi do brejka u trećem setu i ima prednost od 3:0.
21.01 – Bačinski osvaja drugi set rezultatom 6:3.
20.17 – Aleksandra Krunić osvaja prvi set rezultatom 6:2.
19.57 – Brejk Krunićeve za vođstvo od 4:2.
19.30 – Počeo je meč Krunićeve i Bačinski.
Ovako je protekao meč Đerea i Majera:
19.44 – Đere je trijumfovao nad Majerom, nakon što je Argentinac predao meč pri rezultatu 2:1 za Đerea u setovima, 2:1 u četvrtom setu.
19.37 – Brejk Đerea protiv Majera za prednost od 2:1 u četvrtom setu.
19.19 – Majer osvaja treći set rezultatom 6:4 i smanjuje prednost Đerea na 2:1 u setovima.
19.01 – Potpuno se vraća Majer rezultatski u trećem setu, uzima dva brejka i izjednačuje na 3:3.
18.50 – Odlična igra Đerea, koji uzima novi brejk i vodi sa 3:0.
18.44 – Treći set Đere počinje brejkom i osvojenim servis gemom, pa vodi sa 2:0.
18.37 – Đere osvaja i drugi set rezultatom 6:4.
18.29 – Argentinac je produžio drugi set osvajanjem servis gema, sada Đere vodi 5:4 i servira za set.
18.26 – Majer servira za opstanak u drugom setu, Đere vodi sa 5:3.
18.11 – Đere potvrđuje brejk i vodi sa 3:1 u drugom setu.
18.04 – Srpski teniser osvaja brejk u ranoj fazi drugog seta u kom vodi sa 2:1.
17.52 – Đere osvaja prvi set rezultatom 6:4 nakon 41 minuta tenisa.
17.42 – Brejk Đerea za vođstvo od 5:4, srpski teniser servira za prvi set.
17.30 – Još uvek Lajović i Majer igraju dobro na svoj servis, pa je 3:3.
17.24 – Nakon četiri odigrana gema, nema brejka - 2:2.
17.16 – Oba tenisera osvajaju gem na svoj servis, rezultat je 1:1.