Dimitrov zaustavljen u finalu – Francuz titulom do ranga karijere

Izvor: B92, 11.Feb.2024, 18:20

Francuski teniser Igo Amber osvojio je titulu u Marseju, trijumfom nad Grigorom Dimitrovim u finalu.

Amber, koji je 21. na listi, od popularnog Griše, 13. igrača sveta, bolji je bio rezultatom 6:4, 6:3, posle 85 minuta igre.

Domaći predstavnik je tako osvojio peti trofej u karijeri, dok je Dimitrovu ovo bio 10. poraz u finalu nekog ATP turnira.

Početak susreta bio je miran, a jedinu brejk loptu u prvom setu, tačnije dve, imao je Amber, s tim da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je ona imala i epitet set lopte.

Amber je nastavio u istom ritmu u drugom setu, a novim brejko, u drugom gemu, slomio je otpor Dimitrova.

Igo je na putu do trofeja, pored Dimitrova, savladao i zemljaka Gastona, a potom Davidoviča-Fokinu i Hurkača.

Ova titula će Amberu doneti i najbolji plasman u karijeri, 18. mesto.