Izvor: RTS, 07.Sep.2017, 09:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Četiri Amerikanke u polufinalu, Muguruza nova broj 1
Četiri američke teniserke igraće u polufinalu Ju-Es opena, prvi put nakon 1981. godine, pošto je rano jutros u poslednjem četvrtfinalu Medison Kiz savladala Estonku Kaju Kanepi sa 6:3, 6:3.
Pre tačno 36 godina u polufinalu su bile Trejsi Ostin, Martina Navratilova, Kris Evert i Barbara Poter, a titulu je osvojila Ostinova pobedom u finalu protiv >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Navratilove.
Kizova će se za finale boriti protiv Koko Vandevej, koja je prethodno savladala Čehinju Karolinu Pliškovu sa 7:6 (7:4), 6:3 i omogućila Garbinji Muguruzi iz Španije da od ponedeljka preuzme prvo mesto na VTA listi.
U drugom polufinalu sastaće se Venus Vilijams i Sloun Stivens.
Ju-Es open se igra za ukupni nagradni fond od 50,1 milion dolara.









