Britanska teniserka oslobođena optužbi za doping – ovo je objašnjenje

Izvor: B92, 23.Dec.2023, 18:41

Britanska teniserka oslobođena optužbi za doping – ovo je objašnjenje

Britanska teniserka Tara Mur oslobođena je optužbi za doping, koje su je od terena odvojile više od 18 meseci.

Ova 31-godišnjakinja je u maju 2022. privremeno suspendovana nakon što je bila pozitivna na anaboličke steroide boldenon i nandrolon na turniru u Kolumbiji.

Mur je odmah uložila žalbu, da bi sud utvrdio da je kontaminirano meso izvor zabranjenih supstanci i da ona nije snosila nikakvu krivicu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << za to.

Ona je u vreme suspenzije bila 83. na svetu, inače najbolja dubl teniserka Britanije.

Mur je u objavi na društvenim mrežama kazala da će biti potrebno vremena da se vrati na pređašnji nivo, ali da je jaka želja prisutna.

Inače, ona nije prva teniserka koja je pala na doping testu u Južnoj Americi zbog kontaminiranog mesa.

Na turniru gde je imala pozitivan uzorak stigla je do drugog finala u karijeri.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Ipak nije kriva: Teniserka oslobođena optužbi za doping

Izvor: Nezavisne Novine, 23.Dec.2023

Britanska teniserka Tara Mur se vraća na teren, pošto je poslije 18 mjeseci oslobođena optužbi za doping.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.