Izvor: RTS, 26.Jan.2017, 12:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Braća Brajan za sedmu titulu
Američki teniseri, braća Majk i Bob Brajan, plasirali su se u finale Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu, pošto su pobedili Špance Pabla Karena Bustu i Giljerma Garsiju Lopeza posle dva seta – 7:6, 6:3.
Blizanci Brajan (38) će igrati za sedmu titulu na Australijan openu, pokušaće da osvoje 17. grend slem trofej u dublu i izjednače rekord Džona Njukomba.
Oni će u finalu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << igrati protiv australijsko-finskog para Džona Pirsa i Henrija Kontinena, koji su pobedili domaće tenisere Marka Polmansa i Endrua Vajtingtona sa 6:4, 6:4. Braća Brajan su po broju grend slem titula u dublu (16) izjednačeni sa Australijancima Todom Vudbridžom i Rojem Emersonom.
"Tod je jedan od naših idola, srećni smo što smo se izjednačili sa njim, a jedan trofej više bio bi neverovatno dostignuće. Sveži smo posle pauze i gladni pobeda. Ako pogledate knjigu naših rezultata, ovo je jedno od poslednjih poglavlja. Možemo da vidimo cilj", rekao je Majk Brajan. "Kada vidiš cilj, trčiš jače. Mi smo trenutno u sprintu", dodao je Bob Brajan.
Pirs i Kontinen će igrati za prvu titulu na Australijan openu. Oni su u novembru osvojili trofej na završnom ATP turniru.
U finalu ženskih dublova igraće američko-češki par Betani Matek-Sends i Lucija Šafaržova protiv 12. nosilaca, češko-kineskog para Andree Hlavackove i Šuaj Peng. To će biti četvrto grend slem finale za Matek-Sends i Šafaržovu, koje su do sada zajedno osvojile Australijan open i Rolan Garos 2015. godine, kao i Ju-Es open prošle godine.
Hlavackova i Peng još nisu zajedno osvojile grend slem trofej, a na putu do finala nisu izgubile nijedan set.






