Braća Brajan u finalu Australijan opena

Izvor: Sportske.net, 26.Jan.2017, 13:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Braća Brajan u finalu Australijan opena

Američki teniseri braća Majk i Bob Brajan plasirali su se danas u finale Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu, pošto su pobedili Špance Pabla Karena Bustu i Giljerma Garsiju Lopesa posle dva seta, 7:6, 6:3.

Blizanci Brajan (38) će igrati za sedmu titulu na Australijan openu, pokušaće da osvoje 17. Grend slem trofej u dublu i izjednače rekord Džona Njukomba.

Oni će u finalu igrati protiv australijsko-finskog para Džona Pirsa i Henrija Kontinena, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << koji su pobedili domaće tenisere Marka Polmansa i Endrua Vajtingtona sa 6:4, 6:4.

Brajani su po broju Grend slem titula u dublu, 16, izjednačeni sa Australijancima Todom Vudbridžom i Rojem Emersonom.

"Tod je jedan od naših idola, srećni smo što smo se izjednačili sa njim, a jedan trofej više bio bi neverovatno dostignuće. Sveži smo posle pauze i gladni pobeda. Ako pogledate knjigu naših rezultata, ovo je jedno od poslednjih poglavlja. Možemo da vidimo cilj", rekao je Majk Brajan.

"Kada vidiš cilj, trčiš jače. Mi smo trenutno u sprintu", dodao je Bob Brajan.

Pirs i Kontinen će igrati za prvu titulu na Australijan openu. Oni su u novembru osvojili trofej na završnom ATP turniru.

U finalu ženskih dublova igraće američko-češki par Betani Matek-Sends i Lucija Šafarova protiv 12. nosilaca, češko-kineskog para Andree Hlavackove i Šuaj Peng.

To će biti četvrto Grend slem finale za Matek-Sends i Šafarovu, koje su do sada zajedno osvojile Australijan open i Rolan Garos 2015. godine, kao i Ju Es open prošle godine.

Hlavackova i Peng još nisu zajedno osvojile Grend slem trofej, a na putu do finala nisu izgubile nijedan set.
Pogledaj vesti o: Tenis

Nastavak na Sportske.net...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportske.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportske.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.