ATP uvodi timski turnir od 2020, Novak daje podršku

Izvor: N1 televizija, 15.Nov.2018, 15:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ATP uvodi timski turnir od 2020, Novak daje podršku

Asocijacija teniskih profesionalaca (ATP) i Teniska federacija Australije potvrdilde su da će organizovati ATP kup timsko takmičenje koje će 2020. godine otvoriti sezone.

Takva odluka ATP dolazi nekoliko nedelja pošto je Međunarodna teniska federacija odobrila promene u Dejvis kupu od naredne godine. Elitno takmičenje biti igrano kao turnir u novembru svake godine.

U maju, izvršni direktor ATP >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << Kris Kermod je rekao da bi organizacija oba takmičenja u razmaku od šest nedelja bila ludost.

ATP kup će imati nagradni fond od 11,35 miliona funti, na njemu će učestvovati 24 reprezezentacije koje će biti podeljene u četiri grupa. Teniseri koji budu učestvovali dobijaće ATP bodove.

S druge strane, Dejvis kup će zatvarati sezonu, a na njemu će učestvovati 18 timova.

Predsednik Udruženja igrača Novak Đoković dao je podršku ATP kupu na predstavljanju u Londonu, gde je najavljeno da će on biti uvod u Australijan Open, prvi Gren slem sezone.

"Sviđa mi se što je takmičenje u 'vlasništvu' ATP, pa samim tim igrača. Australija je zemlja koja ima Gren slem i gaji tenisku tradiciju. Više od 90 odsto vremena igramo kao individualci, nemamo mnogo timskih takmičenja. To će sjediniti veliki broj nacija, a za mene će biti lep i ponosan trenutak jer ću predstavljati svoju zemlju", rekao je Novak.

Nastavak na N1 televizija...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.