Izvor: Mondo, 10.Jan.2018, 12:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
AO: Kakav podvig Srbina!
Dvojica od četvorice srpskih tenisera prošli su prvo kolo kvalifikacija za Australijan Open
Foto: (AP Photo/Kin Cheung)
Srpski teniseri Danilo Petrović i Peđa Krstin plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za prvi grend slem sezone, Australijan Open.
Petrović, trenutno 255. igrač na ATP listi, napravio je veliki podvig jer je pobedio >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << iskusnog Nikolu Maua iz Francuske rezultatom 7:6 (7:4), 6:3.
Peđa Krstin otišao je njegovim putem jer je bio bolji od Čeha Adama Pavlaseka posle lavovske borbe koja je trajala dva sata - 3:6, 6:3, 7:6 (7:3).
Protivnik Petrovića u narednom kolu biće Denis Novak iz Austrije, a Krstin će igrati protiv Francuza Kventina Hajlsa.
Srbija je imala još dva predstavnika u kvalifikacijama za prvi grend slem turnir u sezoni, ali su Miomir Kecmanović i Nikola Milojević pretrpeli poraze u prvoj rundi.
Milojevića je pobedio Italijan Stefano Travalja (6:4, 6:7, 6:4), dok je od Kecmanovića bolji bio Hrvat Viktor Galović, takođe, posle tri seta (4:6, 7:6, 6:4).
Plasman u glavni žreb izboriće 16 tenisera koji ostvare tri bode u kvalifikacijama.
Australijan Open startuje 15. januara u Melburnu, a titulu brani Rodžer Federer.









