AO: I Federer obara rekorde

Izvor: S media, 23.Jan.2011, 14:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

AO: I Federer obara rekorde

Frančeska Skjavone i Svetlana Kuznjecova oborile su rekord u dužini trajanja jednog ženskog gren slem meča, a ni Rodžer Federer nije propustio priliku da su upiše u istoriju.

Branilac titule na Otvorenom prvenstvu Australije pobedio je Španca Tomija Robreda sa 3:1 u setovima (6:3, 3:6, 6:3, 6:2) i 27. put uzastopno došao do četvrtfinala na nekom gren slem turniru! Njegova serija dobrih >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << rezultata traje od 2004. godine.

AO: Skjavone i Kuznjecova za istoriju! (FOTO)

Đoković ne pobeđuje samo u tenisu! (VIDEO)

Đoković: Pun sam snage! (VIDEO)

TSS: U utorak rešenje dileme!

Otkačeno: Igrajte video igricu Boba vs Srđan!?

AO: I juniori polovično

AO: Ziki i Tipsa polovično

Federer je tako izjednačio rekord Amerikanca Džimija Konorsa po broju uzastopnih četvrtfinala na gren slem turnirima.

Konors je do 27 četvrtfinala na gren slem turnirima došao između 1973. i 1983. godine. On je za to vreme propustio 13 gren slem turnira zbog povreda ili zato što nije želeo da putuje u Australiju.

Federer će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika duela između Švajcaraca Stanislasa Vavrinke i Amerikanca Endija Rodika.
Pogledaj vesti o: Tenis

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.