Izvor: Press, 15.Sep.2014, 11:18 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ðorđević: Ponosan sam na igrače
Sjajni sprski košarkaši prevazišli su sva očekivanja, a u borbi za zlatnu medalju večeras u Madridu izgubili su od branioca titule, selekcije SAD, sa 129:92.
"Srećan sam i ponosan na igrače, srećan što sam im trener. Hvala im za požrtvovanje sa kojim su igrali za svoju zemlju, dobili su veliki kredit. Srećan sam što sam deo svega ovoga, imamo tim, atmosferu, niko nije očekivao naše srebro", rekao je Ðorđević izveštačima sa >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << svetskog prvenstva.
On je čestitao Amerikancima na pobedi u finalu, istakavši da su bili bolji.
"Bilo je jako teško postaviti bilo kakvu taktiku protiv njih, pogađali su neverovatno precizno. Teško je igrati protiv Ol-star igrača, igrali smo prvi put protiv SAD posle mnogo godina, ali to će nam pomoći da napredujemo, da se vratimo i budemo još bolji. Naš cilj su Olimpijske igre u Riju, voleo bih da tamo ponovo igramo protiv SAD, naši igrači će biti dve godine stariji i iskusniji", kazao je Ðorđević i dodao da svi jedva čekaju da se vrate kući i da sa najdražima proslave ogroman uspeh.
"Treba da budemo ponosni na sve što smo ovde uradili. Doneli smo najveću moguću medalju za srpsku košarku, hvala svima koji su nas bodrili i verovali u nas", poručio je Ðorđević.
Reprezentativac Srbije Miloš Teodosić izabran je u idealnu petorku proteklog šampionata.
Dalipagić: Srebro je veliki uspeh, Amerikanci nedostižni
Izvor: Press, 15.Sep.2014
"Srebro je svakako veliki uspeh, tu zaista nema mnogo filozofije. Mi smo pravu igru pokazali tek od osmine finala protiv Grčke, iako smo i u prvoj fazi u mečevima koje smo izgubili bili veoma solidni. Sve ono što se desilo u finalu je za mene normalno, znao sam šta će se desiti. Naši momci...














