Izvor: RTS, 08.Apr.2021, 19:17

Venger: Automatski ofsajd već od Mundijala u Kataru

Čuveni francuski trener Arsen Venger, koji od odlaska iz Arsenala radi u Fifi kao član tela za globalni razvoj fudbala, najavio je da bi od Mundijala u Kataru trebalo da bude uveden automatski sistem za određivanje ofsajda.
"Mislim da će automatska nedozvoljena pozicija biti spremna za Svetsko prvenstvo 2022. godine u Kataru. To znači da će pomoćni sudija odmah dobiti signal koji će mu reći da li se radi o nedozvoljenoj poziciji putem crvenog >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << svetla na njegovom satu", izjavio je Venger za Tajms.

On je istakao da se trenutno troši puno vremena na VAR proveru spornih situacija.
"Trenutno imamo situaciju gđe igrači moraju napeto čekati kako bi saznali da li su bili u ofsajdu ili nisu, a u proseku se čeka 70 sekundi. Veoma je važno to promeniti, jer se prekidaju brojna slavlja zbog marginalnih situacija", istakao je Venger.
Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

UVODI SE AUTOMATSKI OFSAJD U FUDBAL, biće to prava revolucija: Arsen Venger najavio novu tehnoliogiju već za Svetsko prvenstvo!

Izvor: Kurir, 09.Apr.2021, 00:00

Pravilo po kome postupaju pomoćne sudije na fudbalskim utakmicama pokazala se kao veliki promašaj, pa će veoma brzo otići u zaborav.

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.